Інформація про валютні інтервенції публікуватиметься щотижня

Національний банк розпочинає щотижневу публікацію результатів проведення валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу з метою підвищення прозорості діяльності НБУ на міжбанківському валютному ринку, йдеться у повідомленні прес-служби регулятора.

Слід нагадати, що інтервенції у формі запиту найкращого курсу, або RFQ (Request for quotation – запит котирувань), є однією з чотирьох форм валютних інтервенцій, які сьогодні застосовує НБУ для досягнення трьох цілей, встановлених Стратегією валютних інтервенцій на 2016-2020 роки. А саме – для згладжування функціонування валютного ринку, накопичення міжнародних резервів, а також підтримання трансмісії ключової процентної ставки як основного інструменту грошово-кредитної політики.

Валютні інтервенції цієї форми здійснюються з осені минулого року з метою оперативного реагування на зміни ситуації на валютному ринку шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із банком, який запропонував найкращу ціну.

Згідно з оприлюдненими критеріями відбору, у цій валютній інтервенції НБУ можуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома критеріями:

– обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Такі критерії дають можливість відібрати з діючих 87 банків ті 20 фінансових установ, питома вага яких у загальному обсязі операцій на міжбанківському валютному ринку перевищує 70%. Перелік банків-учасників інтервенції оприлюднюється на початку кожного кварталу.

Загалом з початку 2017 року обсяг продажу Національним банком валюти через інтервенції у формі запиту найкращого курсу становить $154 млн., обсяг купівлі – $1039 млн.

Досі дані щодо обсягів проведених інтервенцій у формі запиту найкращого курсу публікувались у прес-релізах Національного банку щодо стану міжнародних резервів України за підсумками попереднього місяця. Зазначені дані також входили до загального показника обсягу валютних інтервенцій НБУ за підсумками місяця, що публікуються у розділі «Показники валютного ринку».

У подальшому ознайомитися з щотижневою інформацією щодо обсягів валютних інтервенцій у формі RFQ можна буде у «Показниках валютного ринку» на головній сторінці Офіційного інтернет-представництва НБУ. Наразі вже опубліковано дані за перший звітний період – з 20 по 24 листопада включно (за цей тиждень загальний обсяг купівлі валюти Національним банком через інтервенції у формі RFQ становив $30 млн., продажу – $20 млн.).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: