Стабільність кредитних спілок буде підвищена

Нацкомфінпослуг має намір зменшити ризики неплатоспроможності кредитних спілок.

З цією метою Комісія розробила проект Розпорядження «Про затвердження Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, та визнання таким, що втратило чинність, Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 січня 2004 року №7».

Положення призначене для забезпечення стабільної діяльності кредитних спілок, своєчасного виконання ними зобов’язань перед своїми членами, а також запобігання можливим втратам капіталу через ризики, що притаманні діяльності кредитних спілок.

Документом встановлюються фінансові нормативи та вимоги, обов’язкові для виконання всіма кредитними спілками, а саме:

– нормативи достатності капіталу (норматив фінансової стійкості, норматив достатності регулятивного капіталу, мінімальний розмір регулятивного капіталу, буфер запасу регулятивного капіталу);

– нормативи кредитного ризику (норматив кредитного ризику, норматив концентрації кредитних ризиків);

– вимоги до формування фонду ліквідності;

– вимоги, що обмежують ризики кредитних спілок за операціями з фінансовими активами;

– порядок формування та використання резерву забезпечення покриття втрат від неповернених позичок та порядок покриття збитків.

Більш детально – у проекті Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: