Більшість укладених аграрних розписок є фінансовими

Мінагрополітики разом з Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) активно працюють над запровадженням аграрних розписок в Україні.

Про це заявила Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена КОВАЛЬОВА, йдеться у повідомленні прес-служби Мінагрополітики.

«У вісьмох областях України, де реалізовується проект із запровадження аграрних розписок, з 2014 року за допомогою цього інструменту залучено понад 1 мільярд 70 мільйонів гривень. Аграрна розписка знаходить користувача – і через можливість зниження ринкових ризиків для обох сторін, відносну простоту і швидкість, у середньому два тижні, укладання, гарантування зобов’язань.

Можливість негайного примусового виконання аграрної розписки в разі її невиконання боржником та наявність історії їх виконання за кожним суб’єктом у Реєстрі аграрних розписок є додатковими факторами для прийняття рішень потенційними кредиторами. Цікавий факт, 60% укладених розписок – фінансові, що передбачають відносини у грошовій формі. Для комерційних банків, і це також факт, аграрні розписки стають привабливим інструментом, що дозволяє розширити кредитний портфель. Тим більш, що сільськогосподарські товаровиробники є дисциплінованими позичальниками», – зазначила Олена Ковальова.

Практичне використання аграрних розписок в Україні реалізується у восьми областях: Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій. У січні-лютому 2018 року за підтримки Міжнародної Фінансової Корпорації планується проведення презентації Проекту «Аграрні розписки в Україні» (впроваджується за підтримки IFC, члена Групи Світового банку, в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні) в усіх областях, що сьогодні не охоплені проектом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: