Нацбанк зафіксував позитивні зміни у банківському секторі

Регулятор змінив вимоги до діяльності банків, прийняті у період погіршення економічної ситуації.

Як повідомляє прес-служба НБУ, Правління Національного банку визнало такою, що втратила чинність Постанову Правління НБУ від 24 лютого 2015 року №129 «Про деякі питання діяльності банків».

Ця Постанова була прийнята у зв’язку з одночасним негативним впливом на діяльність банківської системи суттєвих факторів, які носили шоковий характер – різке погіршення економічної ситуації, значна девальвація національної валюти, події в Криму та на Сході України.

Натомість її скасування обумовлене тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками та враховані в розроблених ними планах заходів з приведення показників своєї діяльності до нормативних вимог, які наразі виконуються. При цьому відбуваються позитивні зміни і в банківському секторі, зокрема, стабілізувався курс іноземних валют до національної валюти, покращився стан ліквідності в банківській системі.

Щодо банків, які приводять показники своєї діяльності до нормативних вимог у рамках планів заходів, розроблених згідно з вимогами Постанови №129, продовжено мораторій на застосування заходів впливу за порушення цих показників та дію обмежень щодо здійснення такими банками окремих видів банківських операцій.

Відповідні зміни передбачені Постановою Правління НБУ №119 «Про деякі питання діяльності банків та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 24 листопада 2017 року, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, та діє до 1 січня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: