Депозитарний облік перейде на європейські технології

Наглядова рада НДУ затвердила вибір компанії, яка стане постачальником програмного забезпечення для модернізації IT-платформи ринку цінних паперів.

За повідомленням прес-служби Нацдепозитарію, ним стала британська компанія Percival Software Limited, яка спеціалізується на створенні програмних рішень в області депозитарного обліку в усьому світі,.

Оновлення ПО є одним з ключових етапів розвитку інфраструктури фондового ринку, яким НДУ займається в рамках реалізації стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».

«Для інтеграції в європейський фінансовий простір робота депозитарної системи українського фондового ринку повинна бути приведена до норм європейської практики обліку цінних паперів, – зазначив Міндаугас БАКАС, Голова Правління НДУ. – Один з важливих етапів – заміна старого ПО, яке на сьогодні має обмежений функціонал, на гнучку високотехнологічну систему, що відповідає вимогам сучасного ринку».

До аналізу пропозицій були також залучені представники Національного банку і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Створена всередині НДУ Робоча група зробила вибір на користь компанії Percival Software Limited (Великобританія, Лондон). Вона була створена в 1986 році і є старшою за український ринок цінних паперів. На її рахунку багато успішних впроваджень, під час яких доводилося вирішувати багаторівневі завдання.

«Один з головних критеріїв, яким ми користувалися для остаточного вибору постачальника – гнучкість, тобто можливість з мінімальними додатковими капіталовкладеннями в матеріально-технічну базу адаптувати програму до конкретних умов українського фондового ринку», – повідомив Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА.

21 листопада 2017 року Наглядова рада НДУ дала згоду на вчинення правочинів щодо придбання програмно-технічного комплексу депозитарного обслуговування з Percival Software Limited. На адаптацію і запуск системи заплановано видатки, що становлять близько $1 млн.

До кінця 2017 року НДУ планує підписання договору на підготовчі проектні роботи з вендором. Попередня стадія реалізації проекту триватиме три місяці. У цей період фахівці компанії-постачальника вивчатимуть бізнес-процеси, нормативні вимоги і в результаті сформують оцінку необхідної кастомізації (адаптації) свого продукту. Передбачається, що початок виконання основної фази проекту відбудеться в квітні 2018 року.

За планами керівництва Національного депозитарію новий програмно-технологічний комплекс має запрацювати в 2019 році. Нова IT-платформа покликана ввести в українську практику депозитарного обліку технології, які використовуються на розвинених європейських ринках цінних паперів. Це дозволить фінансовим установам ефективно працювати і розвивати нові послуги для своїх клієнтів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: