НБУ окреслив базові засади фінмоніторингу в банках

Принцип «знай свого клієнта» має бути основою ризик-орієнтованого підходу банку до фінансового моніторингу.

Про це йшлося на практичному семінарі з обміну досвідом «Кращі практики фінансового моніторингу», організованому Форумом провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI) спільно з Національним банком, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Цей захід – частина масштабного публічного проекту НАБУ «Кращі практики з питань фінансового моніторингу», який реалізується за активної підтримки Національного банку. Мета проекту – налагодити постійну, оперативну комунікацію та обмін досвідом між банками у питаннях фінансового моніторингу.

За словами в. о. Голови НБУ Якова СМОЛІЯ, головне завдання НБУ та банківської спільноти сьогодні – не допустити повернення у банківський сектор схемних операцій. При цьому звичайні клієнти не повинні відчувати дискомфорту під час здійснення фінансових операцій. Для цього банкам потрібно запровадити ризик-орієнтований підхід.

«Банківські установи мають знати своїх клієнтів та джерела походження їх коштів. І саме тому Національний банк наразі удосконалює та підвищує ефективність системи запобігання легалізації кримінальних доходів, фінансування тероризму, у тому числі шляхом розширення співробітництва на двосторонньому рівні з провідними міжнародними організаціями», – зазначив Яків Смолій. Він також додав, що ефективне функціонування фінансової системи відповідно до міжнародних стандартів є пріоритетом подальшого розвитку України на шляху Асоціації з Європейським Союзом.

Як повідомив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА, усі заходи, які проводяться в межах проекту «Кращі практики фінансового моніторингу», направлені на удосконалення процедур фінансового моніторингу. «Семінар FLIFI є новим прогресивним форматом спілкування банківської спільноти. На ньому дочірні банки міжнародних банківських груп поділяться з іншими банківськими установами кращим досвідом здійснення фінансового моніторингу, отриманим від материнських структур. Це сприятиме запровадженню дієвого та ефективного механізму боротьби з відмиванням коштів», – сказав Ігор Береза.

Також він наголосив на тому, що всі зусилля банків мають бути спрямовані саме на боротьбу з операціями по відмиванню коштів, а до клієнтів з низьким рівнем ризику у банку не може бути жодних запитань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: