Якою буде система підготовки фахівців фондового ринку

В НКЦПФР представили проект концепції реформування системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку.

Презентація документа, розробленого в рамках Меморандуму між НКЦПФР та CFA Society Ukraine, відбулася на засіданні Комітету Комісії з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку, повідомляє прес-служба регулятора.

 Як зазначається у повідомленні, з метою вдосконалення системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку 2 лютого 2017 року Комісія підписала з Асоціацією Інвестиційних Професіоналів CFA Society Ukraine, яка офіційно представляє в Україні міжнародний CFA Інститут, Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої системи сертифікації фахівців фондового ринку. Згодом до Меморандуму також приєдналась Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів.

Документом визначено основні недоліки чинної системи підготовки та атестації фахівців фондового ринку, зокрема:

– низьку ефективність системи підготовки та атестації фахівців, що не дозволяє забезпечити учасників ринку висококваліфікованим персоналом;

– неефективну технічну систему проведення тестування, недостатній рівень спеціалізації, застарілу програму перевірки знань з відсутністю етичної складової, що не відповідає кращим європейським зразкам;

– відсутність ефективного контролю з боку регулятора за процесом та результатами підготовки і атестації фахівців і, як наслідок, неможливість аналізу ефективності цих процесів.

Наступним кроком стане схвалення концепції, яка дозволить створити ефективну систему підготовки та атестації фахівців фондового ринку із акцентом на професійні компетенції, та заснованій на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

Проектом пропонується запровадження двох рівнів атестації. Первинна атестація для осіб, які вперше отримують сертифікат фахівця фондового ринку, перевірятиме чотири блоки знань: загальна теорія, законодавство, практичні завдання та професійна етика. Повторна атестація передбачає подальший професійний розвиток та подовження терміну дії сертифіката, проводиться через 3 роки (+3 місяці) після первинної (попередньої), перевірятимуться лише три блоки знань (без загальної теорії). Якщо особа має міжнародний професійний сертифікат, то їй надається право не складати певний блок іспиту, який покривається даним сертифікатом.

Загалом концепція запроваджує безперервний професійний розвиток фахівців, розширює формати навчання (запроваджуються он-лайн лекції), повністю розмежовує процеси підготовки кваліфікаційних іспитів та їх прийому, підвищує якість навчальних програм, доповнює навчальні програми, іспити практичними кейсами та компонентою щодо професійної етики, гарантує об’єктивність оцінювання.

«Якісне удосконалення процесу атестації фахівців дозволить зробити його не формальною процедурою, а процесом отримання якісних професійних знань і навичок, забезпечить прозорий і недискримінаційний порядок проведення іспитів. ВИШі, які не зможуть забезпечити необхідну якість навчання, поступляться місцем, наприклад он-лайн програмам. А самі програми будуть більш сучасними, наповненими практичними кейсами та міжнародними практиками», – зауважив Максим ЛІБАНОВ, Директор Департаменту стратегії розвитку ринків капіталу НКЦПФР.

«Місія CFA Інституту – просувати найвищі стандарти етики, освіти та професійної майстерності інвестиційних менеджерів для створення довіри і користі для суспільства. Тому ми радо відгукнулись на запит Комісії, щоб зробити іспити більш професійними та чесними, виключивши будь-які можливості для маніпуляцій при їх складанні. Іншим важливим напрямом є оновлення навчальних програм. Наприклад, зараз такий компонент, як професійна етика взагалі не перевіряється, в той час, як досвід CFA Інституту вказує, що це основа для побудови розвинених ринків капіталу», – повідомив Віце-президент CFA Society Ukraine Олексій СОБОЛЕВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: