В Україні з’явився Реєстр активів неплатоспроможних банків

Фонд гарантування вкладів спільно з ProZorro.Продажі відкрили для публічного доступу Реєстр активів неплатоспроможних банків, йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономрозвитку.

Відтепер дані про всі активи, які будуть заведені Фондом в ProZorro.Продажі у вигляді лотів, доступні через єдиний Реєстр всім бажаючим. Це дозволить покупцям краще готуватись і планувати свою участь в аукціонах.

Запуск єдиного відкритого Реєстру активів – це черговий крок у досягненні прозорості та ефективності продажів, наголосив Костянтин ВОРУШИЛІН, Директор-розпорядник ФГВФО. «Фонд планує виставити на аукціони 80%-90% активів у поточному році і завершити цей процес у першому кварталі наступного. Очікуємо від 42 майданчиків, акредитованих у ProZorro.Продажі, що ті приведуть на аукціони покупців. Реєстр активів дуже допоможе їм у цій справі, бо потенційні покупці будуть заходити, шукати, дивитись і, в кінцевому підсумку, обирати щось цікаве для себе», – підкреслив він.

У свою чергу Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій СОБОЛЕВ зазначив, що Реєстр активів – це інструмент, який давно чекали усі: «Його чекав сам Фонд, що зробив максимум зібравши актуальні дані банків. Його чекали боржники, що тепер мають змогу, зробивши декілька кліків, перевірити статус боргу. І найбільше – його чекали покупці. Тепер вони отримали детальну інформацію про лоти та можуть заздалегідь планувати свою діяльність».

За його словами, користуючись Реєстром, покупці будуть краще підготовлені до аукціонів. Як результат – це збільшить надходження грошей до Фонду, які підуть на задоволення вимог кредиторів збанкрутілих банків.

Наразі реєстр активів існує в бета-версії на сайті ProZorro.Продажі. З активами можуть ознайомитись не тільки електронні майданчики і покупці, але й журналісти, громадські організації. Це дозволяє забезпечити максимальний контроль за тим, як відбувається продаж активів. «Покупці мають право дізнатись, які саме активи є в наявності, і підготуватись до участі в аукціонах, – зауважив Євген БІЛИК, Координатор проекту ProZorro.Продажі від «Transparency International Україна». – Від самого початку головним завданням проекту було забезпечити прозорий і ефективний продаж активів неплатоспроможних банків. А досягнути цього можна лише за умови, що всі процедури продажу відбуваються максимально відкрито. Разом із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, ми крок за кроком реалізовуємо це завдання».

Слід нагадати, що цього року в ProZorro.Продажі було створено єдиний кабінет для введення інформації про лоти усіма банками, які знаходяться в адміністрації Фонду, через єдиний інтерфейс, щоб уникнути помилок при публікації лотів. А трохи згодом було впроваджено нову модель аукціонів – «голландський аукціон», розроблену на основі досвіду року продажів з ФГВФО та кращих міжнародних практик. Вона дозволила продавати не лише значно швидше, але й значно прозоріше.

Більш детально – у Реєстрі активів неплатоспроможних банків

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: