Споживачів фінансових послуг захищатимуть ефективніше

Цільова команда реформ розглянула питання щодо захисту прав споживачів фінпослуг, а також гармонізації оподаткування фінансових інструментів. Про це інформує НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ ФІНПОСЛУГ

На засіданні ЦКР Національний банк презентував концепцію проекту з підвищення ефективності захисту прав споживачів фінансових послуг та інвесторів, основною метою якої є розробка та впровадження комплексної функції регулювання захисту у цій сфері.

Представники регулятора розповіли, що запропонована концепція передбачає створення окремого підрозділу із захисту прав споживачів в НБУ. Він буде відокремлений від блоку пруденційного нагляду з метою уникнення конфлікту інтересів між даними функціями.

Національний банк веде активну роботу з розробки підзаконних нормативно-правових актів, які допоможуть якісно імплементувати директиви ЄС та передові міжнародні практики. Також розпочата робота щодо формування вимог до угод, реклами, мінімального обсягу інформації, яка має надаватися споживачу щодо кожного виду банківської діяльності. В НБУ закликали інших фінансових регуляторів долучитися до цієї роботи.

Запропонована концепція буде імплементована в НБУ після прийняття Верховною Радою в другому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (реєстраційний №2456-д), який активно підтримують регулятори фінансового сектору.

ОПОДАТКУВАННЯ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Окрему увагу на засіданні було приділено питанню взаємодії між регуляторами фінансового сектору та Міністерством фінансів України щодо проекту Комплексної програми 2020 «Гармонізація систем оподаткування інструментів фінансового сектору».

У своєму виступі Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК виділив основні напрямки розвитку проекту, зокрема ті з них, які спрямовані безпосередньо на гармонізацію оподаткування фінансових інструментів, самих фінансових установ та їхніх клієнтів, а також дії, спрямовані на стимулювання довгострокових інвестицій в економіку України.

За його словами, моніторинг статусів реалізації даного проекту засвідчив наявність різних підходів регуляторів до удосконалення законодавства з питань оподаткування фінансових інструментів, що, зрештою, призводить до неефективності роботи з їх запровадження.

Представники регуляторів та професійних об’єднань учасників ринку підтвердили значимість порушеного питання та узгодили план дій з координації та підготовки зведених пропозицій щодо необхідних змін до Податкового Кодексу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: