У ході фінмоніторингу Нацбанк застосовуватиме ризик-орієнтований підхід

НБУ планує не допустити повернення схемних операцій на банківський ринок.

Про це зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА, виступаючи на банківському форумі Anti-Money Laundering & Financial Crime Forum, організованому спільнотою CIS bankers, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Він також повідомив, що регулятор запровадив ризик-орієнтований підхід під час планування та проведення перевірок з питань фінансового моніторингу, який є основою для впровадження ефективної системи протидії легалізації кримінальних доходів та фінансуванню тероризму. Для цього регулятор вніс відповідні зміни в нормативно-правові акти щодо ризик-орієнтовного підходу для банківського сектору.

«Побудова ефективної системи протидії легалізації кримінальних доходів чи фінансуванню тероризму є досить тривалою та кропіткою роботою і передбачає самостійну розробку кожним банком низки внутрішніх процедур (із врахуванням особливостей та розмірів власної клієнтської бази та банківських продуктів), налаштування програмних комплексів, навчання співробітників та запровадження багатьох інших важливих компонентів. Це багатоскладовий процес, який будується не один рік. Успіх побудови належної системи також залежить від багатьох факторів, зокрема, достатності у банка ресурсів, рівня культури комплаєнс всередині установи, наявності кваліфікованих працівників тощо. Деякі банки вже демонструють високий рівень вибудованої системи протидії легалізації кримінальних доходів чи фінансуванню тероризму, інші – потребують вжиття суттєвих заходів з підвищення її ефективності», – зауважив Ігор Береза.

За його словами, банки повинні зосередитися на виявленні та аналізі саме ризикових схемних операціях з метою запобігання залучення клієнтами до відмивання коштів та фінансування тероризму.

Крім того, Ігор Береза окреслив основні ризики, які існують у країні, а також навів численні приклади виявлених під час перевірок схем, в яких зловмисники використовували банківські установи. «Ми не можемо допустити повернення схемних операцій на банківський ринок. Тому Національний банк усіляко сприятиме скорішому запровадженню ризик-орієнтовного підходу та підвищенню обізнаності банків у цьому напрямку», – додав він.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: