Банки зможуть оперативно розпоряджатись ліквідними коштами

Національний банк продовжує роботу щодо покращення можливостей банків з управління своєю ліквідністю.

Як повідомляє прес-служба регулятора, з цією метою Правління НБУ вирішило зменшити обсяг обов’язкових резервів, який банки повинні зберігати на коррахунку в центральному банку щоденно на початок операційного дня.

Досі кожний банк повинен був тримати на коррахунку в Нацбанку на початок кожного дня 40% від суми коштів, що підлягає обов’язковому резервуванню і зберіганню в період утримання. Згідно з рішенням Правління, цей показник буде знижено до 0%.

Відповідно, скасовується норма щодо дозволеної кількості випадків недотримання банками щоденних залишків обов’язкових резервів на коррахунку протягом трьох періодів утримання поспіль. Період утримання обов’язкових резервів залишився з 11 числа поточного і до 10 числа наступного місяця.

У подальшому банки при виконанні вимог обов’язкових резервів будуть зобов’язані дотримуватися встановленого нормативу обов’язкового резервування лише в середньому за відповідний період утримання. Нормативи обов’язкового резервування, як і раніше, становитимуть: 6,5 – для депозитів юридичних та фізичних осіб у національній та іноземній валютах на вимогу, а також коштів на поточних рахунках; 3,0 – для строкових депозитів юридичних і фізичних осіб у національній та іноземних валютах.

В НБУ вважають, що зазначене рішення дасть можливість банкам оперативно розпоряджатися додатковими ліквідними коштами. Така додаткова гнучкість банків в управлінні своєю ліквідністю сприятиме більш активному розвитку міжбанківського грошово-кредитного ринку України.

Відповідні зміни затверджено рішенням Правління НБУ від 23 листопада 2017 року №752-рш «Про формування та зберігання обов’язкових резервів». Вони набувають чинності з 25 грудня 2017 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: