Нацбанк констатує відновлення кредитування

Корпоративне кредитування почало активно зростати, починаючи з ІІ кварталу поточного року.

Про це розповіла Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА, виступаючи на Ukrainian Banking Day в Лондоні, йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

За її словами, з початку року приріст роздрібних кредитів становить понад 30%, але з низької бази порівняння. На сьогодні банки фіксують від бізнесу здоровий попит на нові кредити.

«Ми очікуємо, що у найближчі роки кредитний портфель банків зростатиме швидше, ніж номінальний ВВП, оскільки українська економіка прагне отримати нові позики. Національний банк постійно стежитиме за практикою кредитування, щоб переконатися, що банки належним чином оцінюють кредитні ризики та управляють ними», – підкреслила Катерина Рожкова.

Вона також зазначила, що завдяки переходу на міжнародно визнане визначення NPL, регулятор побачив реальну картину якості кредитного портфелю банків. Зокрема, на сьогодні частка непрацюючих кредитів перевищує 56% сукупного кредитного портфелю. Ефективне врегулювання цієї проблеми є головним завданням банківського сектору України в найближчій перспективі.

Катерина Рожкова звернула увагу на результати оздоровлення банківського сектору України. За її словами, у 2017 році банки сформували резерви під погані кредити, відновили прибуткову діяльність і продовжать демонструвати її найближчими роками.

У майбутньому Національний банк не очікує банкрутств великих банків. Малі банки, акціонери яких не зможуть надати додатковий капітал, матимуть змогу повернути НБУ банківську ліцензію і продовжити фінансову діяльність в іншому статусі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: