Як НБУ підтримує фінансову стабільність

Про це розповіли представники Національного банку у ході конференції, організованій Fitch Ratings, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ озвучив оновлений макроекономічний прогноз Національного банку на 2017-2019 роки, в тому числі щодо рівня інфляції. Він зауважив, що тимчасовий сплеск інфляції у подальшому має бути стриманий більш жорсткою монетарною політикою та вичерпанням впливу шоку пропозиції з боку низки товарів.

Дмитро Сологуб підкреслив, що для Нацбанку залишається пріорітетом досягнення цінової стабільності та зниження рівня інфляції до 5%+/-1% у річному вимірі в середньостроковій перспективі.

Окрім того, зусилля регулятора також зосереджені на забезпеченні фінансової стабільності (включно з подальшим нарощуванням міжнародних резервів), перебудові банківської системи, лібералізації валютного ринку та сприянні розвиту cashless economy.

У свою чергу Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій ВАВРИЩУК більш детально зосередився на поточному стані банківської системи. Він зазначив, що наразі вже добіг кінця етап очищення банківського сектору і не очікується банкрутств великих банків. Відповідно, навіть у разі, якщо окремі невеликі банківські установи будуть виведені з ринку, це не матиме значного впливу на фінансову стабільність країни та банківського сектору в цілому.

На додаток він окреслив основні проблемні питання, які сьогодні стоять перед банківською системою, серед них – вирішення проблеми непрацюючих кредитів та зниження частки держави у банківській системі.

Віталій Ваврищук підкреслив, що до кінця року банківська система має вийти на прибуткову діяльність і зберегти цей тренд у наступному році.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: