НБУ розширив можливості уповноважених банків щодо зберігання запасів готівки

Регулятор врегулював низку питань, які сприятимуть оперативному забезпеченню регіонів готівкою та здійсненню операцій із запасами готівки Національного банку на зберіганні в уповноважених банках, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, Національний банк:

– розширив можливості зберігання уповноваженими банками запасів готівки у визначених ними сховищах та/або сейфах, що використовуються в якості сховищ;

– врахував логістичні можливості уповноважених банків з обслуговування регіонів готівкою та розширив можливості територіального розташування сховищ/сейфів, в яких зберігаються запаси готівки;

– надав право уповноваженим банкам страхувати готівку, що перевозиться власним підрозділом інкасації, а також залучати до перевезення запасів готівки підрозділ інкасації іншого банку або юридичної особи, яка отримала від Національного банку ліцензію на надання банкам послуг з інкасації.

Відповідні норми містяться у Постанові Правління НБУ від 30.11.2017 р. №122 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», якою вносяться зміни до Постанови Правління НБУ від 07.12.2016 р. №408 та затвердженого нею Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків.

Крім того, Постановою №122 встановлено правила зберігання і перевезення запасів готівки відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку. Постанова  набирає чинності з 8 грудня 2017 року.

Слід нагадати, що сьогодні статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, мають АТ «Ощадбанк» , ПАТ КБ «Приватбанк»  та АТ «Райффайзен Банк Аваль».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: