Інформації про власників пакетів акцій побільшало

НКЦПФР збільшила обсяг розкриття інформації про власників 5% та 10% пакетів акцій.

Як повідомляє прес-служба Комісії, на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» (№1983-ІІІ) НКЦПФР оприлюднила у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів інформацію про власників 10% і більше пакетів акцій приватних акціонерних товариств та про власників 5% і більше пакетів акцій публічних акціонерних товариств.

Слід нагадати, що зазначеним Законом змінено статтю 42 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» в частині обсягу розкриття інформації про осіб, які мають значну частку в капіталі акціонерного товариства.

Відтепер інформація, яка оприлюднюється Комісією у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів, міститиме:

– розмір пакета такого власника із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних такому власнику акцій;

– відомості про власника із зазначенням імені та прізвища / найменування власника;

– код власника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (для юридичної особи-резидента);

– код/номер власника з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи-нерезидента).

Наразі опублікована інформація станом на 30.09.2017 р. про власників пакетів – фізичних та юридичних осіб 10% і більше акцій. За результатами ІV кварталу 2017 року інформацію буде оновлено про власників 5% і більше пакетів акцій акціонерних товариств.

В НКЦПФР зазначають, що нові законодавчі вимоги дозволять забезпечити прозорість структури власності акціонерних товариств та підвищити рівень поінформованості інвесторів про діяльність компаній.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: