Інформації про власників пакетів акцій побільшало

НКЦПФР збільшила обсяг розкриття інформації про власників 5% та 10% пакетів акцій.

Як повідомляє прес-служба Комісії, на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» (№1983-ІІІ) НКЦПФР оприлюднила у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів інформацію про власників 10% і більше пакетів акцій приватних акціонерних товариств та про власників 5% і більше пакетів акцій публічних акціонерних товариств.

Слід нагадати, що зазначеним Законом змінено статтю 42 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» в частині обсягу розкриття інформації про осіб, які мають значну частку в капіталі акціонерного товариства.

Відтепер інформація, яка оприлюднюється Комісією у Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів, міститиме:

– розмір пакета такого власника із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних такому власнику акцій;

– відомості про власника із зазначенням імені та прізвища / найменування власника;

– код власника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (для юридичної особи-резидента);

– код/номер власника з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи-нерезидента).

Наразі опублікована інформація станом на 30.09.2017 р. про власників пакетів – фізичних та юридичних осіб 10% і більше акцій. За результатами ІV кварталу 2017 року інформацію буде оновлено про власників 5% і більше пакетів акцій акціонерних товариств.

В НКЦПФР зазначають, що нові законодавчі вимоги дозволять забезпечити прозорість структури власності акціонерних товариств та підвищити рівень поінформованості інвесторів про діяльність компаній.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: