Ставки по банківських депозитах зросли

Така тенденція стала результатом підвищення облікової ставки Національного банку.

Як свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за листопад 2017 року, в останньому осінньому місяці банки продовжували нарощувати кредитування в національній валюті. Порівняно з жовтнем портфель гривневих кредитів банків збільшився на 0,7% до 553 млрд грн. за рахунок нарощення кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств порівняно з жовтнем зріс на 2,7%, а з початку року – на 27,1%, до 94,7 млрд. грн. Обсяг гривневих кредитів бізнесу на кінець листопада становив 457,3 млрд. грн., що на 0,3% перевищує обсяг кінця жовтня та на 6,6% – початку поточного року.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) продовжував скорочуватися як за рахунок домогосподарств, так і бізнесу.

У результаті, загальний портфель кредитів домогосподарств зменшився порівняно з жовтнем на 2,1% до 160,1 млрд. грн., тоді як бізнесу дещо зріс – на 0,5% до 828 млрд. грн.

Водночас загальний портфель депозитів по банківській системі України в останньому осінньому місяці залишився практично на рівні попереднього місяця (скоротився лише на 0,4% до 856,3 млрд. грн.). Це відбулося за рахунок зменшення обсягу депозитів корпоративного сектору як в національній, так і в іноземній валюті, яке було частково компенсоване припливом депозитів фізичних осіб.

Так, за підсумками минулого місяця портфель гривневих депозитів бізнесу становив 228,8 млрд. грн. (зменшення на 1,3%), а депозитів в іноземній валюті – 139,1 млрд. грн. в еквіваленті (зменшення на 1,5%). Водночас депозитний портфель населення у гривні зріс на 2,1% до 222,1 млрд. грн., а в іноземній валюті – на 0,9% до 228,1 млрд. грн. в еквіваленті.

Вартість депозитів у листопаді зросла у відповідь на жовтневе підвищення облікової ставки Національного банку до 13,5% річних. Вартість гривневих вкладів зросла для бізнесу з 8,1% до 8,7%, для населення – з 10,7% до 11,3%.

Вартість гривневих кредитів населенню у минулому місяці зменшилась з 28,9% до 28,1%, однак ставка гривневих кредитів для бізнесу підвищилась з 14,2% до 15,3%.

У листопаді 2017 року грошова маса в Україні незначно зросла до 1129 млрд. грн. або на 0,3%, що, перш за все, зумовлено збільшенням обсягів коштів у національній валюті на рахунках банків. З початку року зростання грошової маси становило 2,4% за рахунок припливу депозитів як в іноземній, так і в національній валюті.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: