Розвиток ф’ючерсного ринку забезпечить управління ризиками

Україні доцільно використовувати зарубіжний досвід у ході розбудови ф’ючерсного ринку.

На цьому наголосив Заступник директора офісу з міжнародної співпраці Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) Кевін ПІККОЛІ на конференції «Розвиток товарного біржового ринку», повідомляється на офіційній сторінці НКЦПФР у Facebook.

Зокрема, він зазначив: «В Україні сьогодні багато хто розуміє величезні можливості, які відкриває ф’ючерсний ринок – це розуміють і регулятори, і бізнес. Ф’ючерсний ринок необхідний для того, щоб забезпечити управління ризиками, для отримання кращого ціноутворення і досягнення справедливості на ринку.

Зараз головне – не втратити темп, який ви взяли, і продовжувати роботу по розбудові цього ринку. Потрібно працювати з виробниками агропродукції і питати в них, які в них потреби, які проблеми їх турбують – транспортування, зберігання, або фінансові питання, – розказувати їм про інструменти хеджування ризиків. Вся ця інформація є важливою, щоб розробити такий ф’ючерсний контракт, який буде тут працювати. І якщо це буде робочий контракт, це додасть впевненості не тільки учасникам вашого ринку, а й іноземним учасникам, які прагнуть вийти на цей ринок».

Кевін Пікколі впевнений, що наявність в країні ф’ючерсного ринку допомагає покращувати ціноутворення, фермери ефективніше можуть управляти виробничими процесами і ризиками. Ф’ючерсний ринок дає не тільки кращу ціну для фермерів, а й менші ціни для населення при покупці зерна чи хліба. Більш ефективний ринок дає вигоди всім.

«Зараз Україна має чудову можливість почати з хорошою точки, використовуючи напрацьований десятиліттями досвід CFTC. У США цей ринок запрацював ще у 1974 році і з тих пір він не припиняв зростати. Починався він як раз із ф’ючерсної торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Ви можете використати напрацьовані CFTC практики і технології та швидко стрибнути у розбудові власного ринку. Безумовно, на це знадобиться час. Але я відчуваю, що в наступні два-три роки у вас відбудуться помітні трансформації», – зауважив пан Пікколі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: