Американський регулятор фондового ринку переймається криптовалютою

Комісія з цінних паперів та бірж США (US SEC) зробила офіційну заяву щодо криптовалют та проведення ICO. Про це інформує НКЦПФР на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Заява спрямована, перш за все, для професійних інвесторів, учасників ринку цінних паперів, у тому числі біржі, юридичні фірми.

У своїй заяві Голова регулятора Джей КЛЕЙТОН наголосив, що Комісія досліджує відповіді на такі головні питання:

– Чи законний це продукт?

– Чи підлягає він регулюванню?

– Чи повинні розповсюджуватися на нього правила захисту інвесторів?

– Чи відповідає продукт таким правилам?

– Чи є ICO законною процедурою?

– Чи потрібно застосовувати ліцензування у даному випадку?

– Чи можливе маніпулювати цінами на ринку криптовалют?

– Чи зможе інвестор їх продати, коли схоче?

– Чи існують суттєві ризики викрадення або втрати криптовалют у разі злому систем?

Остаточних відповідей на всі ці питання поки що немає, регулятор веде поглиблений аналіз у даному напрямку.

Зокрема, у заяві зазначається таке:

– Інвестори у криптовалюти набагато менш захищені, ніж інвестори на традиційних ринках цінних паперів. Наприклад, у випадку здійснення пропозиції цінних паперів відбувається ґрунтовне розкриття інформації щодо випуску та мають місце інші процедури захисту інвесторів відповідно до законодавства. Але таке розкриття інформації жодним чином не гарантується і не перевіряється при проведенні ICO.

– Навіть при здійсненні інвестицій у криптовалюти на території США подальший рух коштів за кордон є неконтрольованим. Інші регулятори ринків, такі як US SEC, також не мають змоги ефективно протидіяти потенційному шахрайству з коштами та сприяти їх поверненню.

– Не виключаючи ефективність залучення коштів для реалізації інноваційних проектів саме через ICO, Комісія нагадує, що досі не зареєструвала жодне ICO та не схвалювала жодного фінансового інструменту, пов’язаного із криптовалютами, для лістингу або ж торгівлі на біржі. Будь-які заяви про зворотне є маніпуляцією.

– US SEC нагадує, що надмірна пропозиція будь-чого на нестабільному ринку може бути ознакою однієї з шахрайських схем, таких як scalping або pump and dump. Саме такі ознаки має наразі ICO.

– US SEC застерігає біржові майданчики та торгівельні системи, які надають послуги з купівлі та продажу криптовалют, що подібна діяльність без реєстрації порушує Закон про біржі цінних паперів 1934 року.

– US SEC також застерігає брокерів та інших учасників ринку, які дозволяють своїм клієнтам здійснювати платежі в криптовалюті або ж іншим способом використовувати криптовалюту для здійснення операцій з цінними паперами, бути особливо обережними, щоб такими операціями не нашкодити грошовому обігу, перевіряти своїх клієнтів та слідкувати за недопущенням відмивання коштів.

– Інвестори, які все ж вирішують ризикнути, повинні вимагати чітких відповідей на питання:

– З ким конкретно я укладаю договір?

– Хто випускає продукт?

– Де розташований бізнес?

– На що будуть витрачені мої гроші?

– Які права я отримую як інвестор?

– Чи існує фінансова інформація про компанію, яка проводить ICO, чи проходила вона аудит?

– Яким чином і за якою ціною я зможу продати криптовалюту та повернути її компанії та отримати відшкодування її вартості?

US SEC просить професійних інвесторів та учасників ринку ставити запитання і вимагати чітких відповідей у випадку роботи з криптовалютами, застосовувати здоровий глузд, консультуючи своїх клієнтів щодо криптовалют, розробляючи інвестиційні продукти та беручи участь у транзакціях. І що найголовніше – співпрацювати з персоналом SEC для надання допомоги щодо аналізу законодавчого поля.

Більш детально – в Офіційній заяві US SEC

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: