Для банківського сектору розроблять податкові консультації

Їх підготовкою займається Експертна Рада при Міністерстві фінансів.

Питання банківського сектору були одними з перших, які розглянула на своєму засіданні Експертна рада щодо підготовки узагальнюючих податкових консультацій, повідомляє прес-служба Мінфіну.

В Міністерстві зазначають, що роз’яснення цих питань допоможе підвищити якість кредитного банківського портфелю завдяки зменшенню податкових перешкод при роботі банків з проблемними кредитами, що виникають через неоднозначне застосування податкового законодавства.

Наразі серед найчастіших проблем, з якими стикаються банки у сфері оподаткування – списання заборгованості, формування банківських резервів, повідомлення позичальників про прощення або анулювання боргів.

Податкові роз’яснення мають дати відповіді, як банкам вирішувати питання з проблемними кредитами, які не обслуговуються, одночасно поліпшуючи свій кредитний портфель та уникаючи можливого додаткового оподаткування. Саме через наявну невизначеність щодо шляхів та методів реструктуризації, списання чи прощення кредитів, такі операції, зазвичай, призводять до додаткових податкових навантажень.

Вирішення цієї ситуації є, насамперед, потребою українського банківського сектору. Також на вирішенні цих питань неодноразово наголошували представники МВФ та Світового банку.

Слід зазначити, що до складу Експертної Ради входять представники Міністерства фінансів, Державної фіскальної Служби, бізнес-асоціацій та бізнес-омбудсмена.

Експертна Рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом при Міністерстві фінансів України, на який виносяться на обговорення податкові питання, що в подальшому мають бути пояснені в узагальнюючих податкових консультаціях.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: