Розмір зборів до Фонду гарантування визначатиметься на основі ступеню ризику банку

ФГВФО удосконалив підхід до розрахунку розмірів регулярних зборів до Фонду у вигляді диференційованих зборів на основні розрахунку ступеню ризику банків, на який зважується базова річна ставка в національній та іноземній валютах.

Як зазначає прес-служба ФГВФО, відповідні зміни були внесені до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та зареєстровані у Міністерстві юстиції.

Мета створення нової системи диференційованих ставок за ступенем ризику – впровадження світових стандартів для стимулювання банків до відмови від прийняття надмірних ризиків і забезпечення більшої справедливості збору внесків до Фонду без надмірного додаткового навантаження на банки.

Зазначений підхід базується на використанні кількісних та якісних показників при визначенні ставки внеску для учасників та забезпечить справедливий розрахунок внесків до Фонду із врахуванням розподілу банків за ступенем ризику, що в свою чергу сприятиме більш детальній оцінці банками наявних ризиків у їхній діяльності та вжиття ними відповідних заходів з метою їх мінімізації.

Більш детально – у Положенні про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: