Парламенту пропонують зняти обмеження щодо збільшення статутного капіталу акціонерних товариств

Відповідні пропозиції містяться у депутатському законопроекті «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо спрощення умов ведення бізнесу).

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №7404), ним пропонується внести зміни до Закону України «Про акціонерні товариства», вилучивши положення, які обмежують права акціонерів щодо збільшення статутного капіталу підприємств.

Так, на сьогодні обов’язковою умовою збільшення статутного капіталу акціонерним товариством є його відповідність після збільшення розміру в 1250 мінімальних заробітних плат на дату реєстрації змін до статуту товариства.

Зараз це 4 млн. грн. Однак за бюджетними показниками на наступний рік з 1 січня 2018 року цей розмір буде вже становити 4,625 млн. грн. За останні роки цей розмір збільшився в декілька разів.

У пояснювальній записці підкреслюється, що такий значний показник стає перешкодою для деяких акціонерних товариств при збільшенні розміру статутного капіталу. Існування такого підходу не має жодного логічного змісту, оскільки це обмежує права інвесторів та кредиторів, для яких статутний капітал є гарантією їх інтересів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: