Що відбувається на валютному ринку

У Національному банку прокоментували поточну ситуацію на валютному ринку України.

Ці питання проаналізував Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ під час прес-конференції щодо нового Звіту про фінансову стабільність, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Fаcebook.

Зокрема, він зазначив:

– Такі курсові коливання, які спостерігаються сьогодні, відбуваються взимку кожного року. Водночас, якщо подивитись навіть на рівень курсу, який був на початку року, то він майже не відрізняється від офіційного курсу на сьогодні, тому не можна говорити про якесь значне послаблення гривні.

– Фундаментальних чинників, які б створювали тиск та сприяли ослабленню гривні, наразі немає. Поточні коливання пояснюються тимчасовими макроекономічними чинниками, а також психологічними факторами – курсові очікування грають тут значну роль, особливо в короткостроковому періоді.

– Національний банк продовжує дотримуватись Стратегії валютних інтервенцій і виходить на ринок для згладжування надмірних коливань. Зокрема, у перший день тижня Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку $75 млн. для стабілізації ситуації.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: