Управління державними банками унормують на законодавчому рівні

Профільний Комітет Парламенту вважає за доцільне прийняти за основу урядовий законопроект, що регламентує зазначені питання.

Зокрема, як зазначається у рішенні Комітету з питань фінансів та банківської діяльності Верховної Ради України, на своєму засіданні він розглянув два проекти законів – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками» (реєстраційний №7180), поданий Кабінетом Міністрів, та «Про особливості управління банками із державною часткою власності та механізм їх приватизації» (реєстраційний №7180-1), поданий групою народних депутатів.

За результатами розгляду було вирішено рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу урядовий законопроект з урахуванням ряду змін.

Зазначеними законопроектами пропонується переглянути принципи та механізми корпоративного управління державних банків, привести їх у відповідність до найкращих міжнародних стандартів шляхом створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю державних банків через наглядові ради, більшість у складі яких становитимуть незалежні члени.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: