Механізм переміщення банківських металів через кордон України спрощено

Національний банк пом’якшив вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон України.

Як повідомляє прес-служба регулятора, по-перше, Правління НБУ скасувало вимогу щодо наявності індивідуальних ліцензій Національного банку на вивезення фізичною особою банківських металів вагою, що перевищує 500 г. Дозвіл на вивезення банківських металів у такому обсязі буде можливий за умови письмового декларування митному органу та на підставі документів, що підтверджують придбання цією особою банківських металів в уповноважених банках та/або Національному банку в повному обсязі.

По-друге, скасовується вимога щодо необхідності отримання юридичними особами спеціального дозволу НБУ на ввезення банківського металу, виготовленого нерезидентом за договором про перероблення давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Національному банку. Достатньо лише наявності договору, на підставі якого здійснювалась переробка, а також договору на поставку банківських металів Нацбанку.

Зазначені кроки сприятимуть спрощенню та удосконаленню порядку переміщення банківських металів через митний кордон України.

Відповідні зміни закріплено Постановою Правління НБУ №142 від 26.12.2017 р. «Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України», яка набуває чинності 28 грудня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: