НБУ перейнявся ескроу рахунками

Регулятор запровадив низку додаткових змін для запровадження рахунків умовного зберігання.

Як повідомляє прес-служба НБУ, він привів нормативно-правову базу у відповідність до змін, які відбулися останнім часом у законодавстві України, в тому числі для повноцінного запровадження рахунків умовного зберігання (ескроу).

По-перше, змінами врегульовано порядок використання ескроу рахунків іноземними інвесторами при проведенні інвестиційної діяльності в Україні. Так, іноземним інвесторам надається право використовувати ескроу рахунки для здійснення будь-яких іноземних інвестицій в Україну (купівля/продаж нерухомості, корпоративних прав, цінних паперів тощо).

По-друге, передбачено спрощений порядок купівлі іноземної валюти за операціями з повернення іноземних інвестицій у зв’язку з продажем іноземним інвестором акцій за процедурою «сквіз-аут».

По-третє, передбачена можливість надання уповноваженими банками експортних кредитів в іноземній валюті іноземним покупцям товарів українського походження. Діюча редакція нормативно-правової бази Національного банку передбачає вимогу щодо надання уповноваженим банком-кредитором зовнішніх кредитів в іноземній валюті лише іноземним банкам-позичальникам.

Вказані кроки закріплено Постановою Правління НБУ №147 від 28.12.2017 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набула чинності 30 грудня 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: