Законопроект про ТОВ отримає другий шанс

Проект закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» готують до повторного другого читання.

Документ (реєстраційний №4666), поданий групою народних депутатів, було направлено на повторне друге читання ще в травні 2017 року.

Наприкінці грудня минулого року Комітет з економічної політики ВРУ рекомендував законопроект до прийняття у повторному другому читанні та в цілому.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, його метою є вдосконалення регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, усунення значних вад, які існують у чинному законодавстві, та приведення його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС. Прийняття окремого комплексного закону про товариства з обмеженою відповідальністю та споріднені з ними товариства з додатковою відповідальністю стане логічним продовженням шляху розвитку українського законодавства, закладеного прийняттям Закону України «Про акціонерні товариства», надасть можливість врегулювати відповідні відносини з належним ступенем деталізації, забезпечити необхідну гнучкість регулювання, усунути існуючі в діючих актах дублювання та розбіжності та дозволить значно покращити інвестиційний клімат та умови здійснення підприємницької діяльності.

Проект розроблений, виходячи з необхідності забезпечення пріоритету і надійного захисту прав та інтересів як кожного окремого учасника, так і самого товариства. Значна увага в документі приділяється пошуку оптимального балансу між забезпеченням менеджерам максимально можливої свободи у прийнятті управлінських рішень і реалізації підприємницької ініціативи, а також створенням механізмів, які б дозволили учасникам здійснювати ефективний контроль за діяльністю виконавчого органу та притягнути до відповідальності недобросовісних менеджерів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: