Держава зацікавилась питанням розвитку ринку криптовалют

Національний координаційний центр кібербезпеки розглянув комплекс проблем, пов’язаних із неконтрольованим обігом криптовалют на території України.

ЗАГРОЗИ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ ТА БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ

Розвиток ринку криптовалют не може залишатися поза увагою держави. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр ТУРЧИНОВ під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, повідомляє прес-служба РНБО.

За інформацією керівництва Національного банку України, Служби безпеки України та Національної поліції України, відсутність зовнішнього та внутрішнього контролю за обігом криптовалюти та анонімність розрахунків створюють потенційні передумови для їх використання з метою легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, зокрема наркотиків і зброї, дає можливість фінансування тероризму, насамперед на окупованих територіях України.

За словами пана Турчинова, подальше відсторонення держави від цього питання та правовий вакуум на ринку криптовалют через відсутність законодавчої та нормативної бази створює загрози для економіки та безпеки держави. «Зважаючи на швидкий розвиток криптовалют у світі, це питання не може залишатися поза увагою держави», – наголосив Секретар РНБО.

Рішенням Національного координаційного центру кібербезпеки було доручено відповідним органам влади створити робочу групу за участю представників Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної служби фінансового моніторингу України, Державної фіскальної служби України та Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для напрацювання нормативно-правових пропозицій щодо регулювання цього питання, визначення державного регулятора та порядку функціонування ринку криптовалют, порядку проведення моніторингу транзакцій з використанням криптовалют та ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій, а також порядку оподаткування доходів від здійснення криптовалютних операцій відповідно до вимог законодавства України. Національним банком опрацьовується питання доцільності випуску власної криптовалюти.

Крім того, доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж із зобов’язанням вказаних суб’єктів зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, встановленого законодавством для фінансових організацій, та розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом. Розробка та впровадження всіх цих заходів передбачатиме також розвиток міжнародної співпраці для впровадження комплексного регулювання обігу криптовалют і уникнення криміналізації цього сегменту.

ПОЗИЦІЯ НБУ

Зі свого боку прес-служба НБУ прокоментувала інформацію щодо запровадження Національним банком власної криптовалюти. В її повідомленні зазначається, що регулятор вивчає сучасні інноваційні технології та розглядає широкий спектр можливостей їх застосування у перспективі, зокрема в рамках проекту Cashless еconomy. Однак НБУ уточнює, що мова йде про можливе запровадження електронної гривні, а не власної криптовалюти.

Як про це неодноразово говорилося раніше, Національний банк наприкінці 2016 року розпочав дослідницький проект для можливого запровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн, яка може дозволити мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому та водночас проводити їх з практично миттєвою швидкістю. Наразі триває вивчення такої можливості в рамках даного проекту.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: