На валютний ринок впливають сезонні фактори

У Національному банку прокоментували ситуацію, що склалася на валютному ринку.

Зокрема, як зазначив Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ, після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні в 2015 році на валютному ринку спостерігається певна сезонність. Вже третій рік поспіль у перші місяці року зростає попит на валюту, зокрема з боку імпортерів, які формують запаси товарів на новий рік, і водночас знижуються її надходження, зокрема з боку аграріїв, які, зазвичай, протягом року забезпечують близько половини пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Як наслідок, на початку кожного року тимчасово посилюється девальваційний тиску на курс гривні.

Ці сезонні фактори є ключовою причиною посилення коливань курсу гривні на міжбанківському валютному ринку і з початку січня цього року. Сезонний спад ділової активності, переважно в аграрному секторі, спричиняє скорочення надходжень валютної виручки від експорту продовольчих товарів, у той час як на ринку є підвищений попит на валюту з боку імпортерів.

Для пом’якшення впливу цих чинників Національний банк продовжує зберігати присутність на міжбанківському валютному ринку. З початку поточного року НБУ здійснив продаж іноземної валюти на суму $53,5 млн., щоб запобігти надмірним коливанням обмінного курсу гривні. Національний банк має достатньо ресурсів і для подальшого згладжування надмірних коливань на валютному ринку у разі потреби – міжнародні резерви становили $18,8 млрд. на початок січня.

Разом із тим, Нацбанк підкреслює, що дія тимчасових факторів на початку року може бути нівельована протягом решти року завдяки сприятливому впливу фундаментальних факторів, у тому числі зовнішньої цінової кон’юнктури для товарів вітчизняного експорту, як це було в 2017 році. Так, минулий рік Україна завершила з обмінним курсом на рівні, який приблизно дорівнював курсу на початок року. Курс гривні девальвував за минулий рік лише на 3% попри окремі періоди посилених коливань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: