НБУ перевірив пункти з обміну валюти

У 2017 році Нацбанк здійснив 1018 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ). Про це інформує прес-служба регулятора.

Перевірки здійснювалися в Києві та в усіх областях України.

Найбільш суттєвими порушеннями порядку здійснення валютно-обмінних операцій були виявлені, зокрема, такі:

– проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;

– виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам;

– не надання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ;

– перешкоджання проведенню перевірки.

У 2017 році за порушення порядку здійснення валютно-обмінних операцій Національний банк відкликав в однієї небанківської фінансової установи генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

«Національний банк особливу увагу у сфері фінансового моніторингу приділяє, зокрема, проведенню ризик-орієнтованої політики, направленої на підвищення прозорості фінансових операцій, які здійснюються клієнтами не тільки банків, але й небанківських фінансових установ. Тому в 2018 році ми перевірятимемо, в першу чергу ті НФУ, в роботі яких були виявлені суттєві порушення в 2017 році, і щодо яких є сумніви щодо достовірності обсягів валютно-обмінних операцій, відображених у звітності», – зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА.

Під час проведення перевірок легальних пунктів з обміну валют Національним банком також було виявлено 115 пунктів обміну валют, які працювали нелегально: у Києві, в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Чернівецькій областях.

Інформацію про нелегальні обмінні пункти НБУ передає до правоохоронних органів. Найбільш ефективною є співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві, Київській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Донецькій та Чернівецькій областях, від яких до Нацбанку надходять повідомлення про заходи, вжиті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на його офіційному сайті в пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Крім того, відповідно до Постанови Правління НБУ №962 від 01.07.2016 р. діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: