Нацбанк удосконалить підходи до розрахунку курсу гривні

Національний банк обговорив з учасниками ринку можливі зміни до інструментарію на валютному та грошово-кредитному ринках.

Про це йшлося під час семінару для експертної спільноти та учасників грошово-кредитного ринку на тему «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики НБУ», повідомляє прес-служба регулятора.

Національний банк розглядає можливість удосконалення підходів до розрахунку офіційного курсу гривні до долара США. Наразі офіційний курс гривні розраховується як середньозважене значення за усіма міжбанківськими угодами за день за даними ВалКлі. Слід нагадати, що ВалКлі – це власний програмний комплекс НБУ, в якому банки на сьогодні здійснюють підтвердження всіх своїх угод щодо купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти на міжбанківському ринку.

Національний банк вважає за необхідне перейти до його розрахунку на основі інформації з торгівельно-інформаційних систем (ТІС) Bloomberg та Reuters щодо реальних ринкових угод та з відсіканням угод з екстремальними параметрами. Як пояснив Директор Департаменту відкритих ринків НБУ Сергій ПОНОМАРЕНКО, таким чином зменшиться навантаження на банки в частині формування звітності завдяки відмові від обов’язкової реєстрації угод в системі ВалКлі.

Крім того, Нацбанк планує перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching – нового функціоналу для укладання угод в ТІС. Цей функціонал, впровадження якого наразі обговорюється з учасниками ринку, надасть можливість забезпечити на міжбанківському валютному ринку постійну наявність твердих цін на купівлю-продаж іноземної валюти та швидке укладання угод за найкращими курсовими параметрами.

Сергій Пономаренко також окреслив подальші плани з лібералізації валютного ринку: «Найближчими пріоритетами в цьому напрямі є дозвіл на репатріацію дивідендів за 2017 рік, рішення про що буде ухвалено після аналізу прогнозної інформації від банків щодо планів їх клієнтів по виводу дивідендів. Також ми можемо розглянути можливість подальшого послаблення обмежень на дострокове погашення кредитів», – зазначив він.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: