Споживче кредитування узаконили

spozhcreditВерховна Рада прийняла Закон «Про споживче кредитування». Новий законодавчий акт (реєстраційний №2455) визначає загальні правові та організаційні засади споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів у цій сфері.

Документом передбачено створити механізм споживчого кредитування, який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки України.

При цьому Закон регулює відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг споживчого кредитування. Його дія поширюється на всі споживчі кредити, тобто на кредити для особистих цілей, сімейних потреб, але не охоплює кредити для підприємницьких цілей.

Серед іншого, Закон передбачає реструктуризацію зобов’язань, встановлює черговість погашення вимог та особливості відповідальності споживача за договором про споживчий кредит.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: