Особливості здійснення фінансового моніторингу в 2017 році

Державна служба фінансового моніторингу оприлюднила основні результати своєї діяльності в 2017 році.

УЗАГАЛЬНЕНІ МАТЕРІАЛИ

Зокрема, за 2017 рік Держфінмоніторингом було підготовлено 712 матеріалів (з них 382 узагальнених матеріалів та 330 додаткових узагальнених матеріалів), які направлено до:

– органів прокуратури – 233 матеріали (з них 87 узагальнених матеріалів та 146 додаткових узагальнених матеріалів);

– Державної фіскальної служби України – 172 матеріали (з них 125 узагальнених матеріалів та 47 додаткових узагальнених матеріалів);

– Служби безпеки України – 132 матеріали (з них 80 узагальнених матеріалів та 52 додаткових узагальнених матеріалів);

– Національного антикорупційного бюро України – 101 матеріал (з них 36 узагальнених матеріалів та 65 додаткових узагальнених матеріалів);

– органів внутрішніх справ – 74 матеріали (з них 54 узагальнених матеріалів та 20 додаткових узагальнених матеріалів).

У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом, становила 59,4 млрд. грн.

ТИПОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Результатом неперервного операційного аналізу, який здійснюється Держфінмоніторингом, є також стратегічне зведення та узагальнення трендів, які формуються на національному рівні у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Відомством спільно із суб’єктами державного фінансового моніторингу, а також органами державної влади, в тому числі правоохоронними органами, підготовлено типологічні дослідження на тему «Ризики використання готівки» і «Ризики тероризму та сепаратизму». Вказані типологічні дослідження розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу в розділі «Типології/ Рекомендації по виявленню схем відмивання коштів».

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ФАХІВЦІВ

Упродовж минулого року Держфінмоніторинг продовжував здійснювати координаційну роботу з питань підвищення кваліфікації фахівців у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на базі Державного закладу післядипломної освіти «Навчально-методичний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань фінансового моніторингу у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом і фінансуванням тероризму», що знаходиться у сфері управління Державної служби фінансового моніторингу.

У 2017 році на базі центру пройшли навчання 1853 фахівці державного та приватного секторів. У грудні минулого року найменування центру було змінено на Державний заклад післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу».

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

Торік Держфінмоніторинг продовжував вживати заходи законодавчого, організаційного та інституційного характеру, спрямовані на забезпечення стабільного та ефективного функціонування національної системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення з урахуванням проведеної у 2016 році Національної оцінки ризиків (НОР).

У рамках міжвідомчої координації Кабінетом Міністрів України було затверджено План заходів на 2017-2019 роки з реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року.

Вказаний План заходів було розроблено Державною службою фінансового моніторингу України за результатами першої Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Упродовж 2017 року Держфінмоніторинг здійснював конструктивну співпрацю з міжнародними інституціями, такими як Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), Європейський Союз, Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Егмонтська група підрозділів фінансових розвідок, Організація Об’єднаних Націй.

Крім того, Держфінмоніторингом у звітному періоді укладено 4 Меморандуми про взаєморозуміння з підрозділами фінансових розвідок іноземних країн, а саме: ПФР Сент-Люсії, ПФР Східної Республіки Уругвай, ПФР Тоголезької Республіки та ПФР Афганістану.

З 23 березня по 8 квітня 2017 року, Держфінмоніторингом було організовано перебування в м. Києві виїзної місії Комітету MONEYVAL, в рамках якого проведено понад 70 зустрічей експертів з відповідними представниками української сторони.

У рамках співробітництва з Комітетом MONEYVAL, як ключового офісу Ради Європи з питань боротьби із відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, у період з 4 по 7 грудня 2017 року у м. Страсбург (Франція) розширена делегація України за координації Державної служби фінансового моніторингу взяла участь у заходах у рамках 55 Пленарного засідання Комітету MONEYVAL.

За результатами проведення зазначеного Пленарного засідання було затверджено Звіт про взаємну оцінку України в рамках 5 раунду оцінки Комітетом MONEYVAL.

Комітет MONEYVAL підтвердив значний рівень операційної та інституційної спроможності Державної служби фінансового моніторингу України за усіма рейтинговими параметрами.

Питання забезпечення співпраці з Комітетом MONEYVAL та координації діяльності державних органів у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення перебуває на постійному контролі Держфінмоніторингу.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: