В Україні стимулюватимуть розвиток ринку складських свідоцтв

НКЦПФР разом із Мінагрополітики за підтримки ЄБРР розпочинає роботу в напрямку розвитку ринку складських свідоцтв, йдеться у повідомленні прес-служби Комісії.

Слід нагадати, що складське свідоцтво – це документ, що підтверджує факт розміщення товару на сертифікованому складі. Власник складського свідоцтва є власником товару.

Сьогодні цей інструмент працює лише частково і лише у сільськогосподарському секторі, він має значні функціональні обмеження, що не дає можливості використовувати його повною мірою.

«Система складських свідоцтв є дуже важливим елементом ефективного функціонування товарних біржових ринків, оскільки за допомогою цих інструментів досягається важлива вимога щодо роботи товарних ринків – забезпечення гарантії розрахунків і гарантії поставки товарів», – зауважив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

ЄБРР вже оголосив конкурс на відбір консультанта для надання методологічної підтримки в проведенні аналізу ринку складських свідоцтв і розробки рекомендацій щодо вдосконалення цього інструменту.

Обраний консультант розроблятиме концепцію, яка включатиме аналіз найкращої світової практики використання складських свідоцтв та рекомендації щодо вдосконалення законодавчого поля із цього питання.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: