НБУ провів діагностику пов’язаних з банками осіб

У 2017 році Національний банк закінчив проведення діагностики активних операцій банків з пов’язаними особами, завершивши перший етап розбудови комплексної системи ідентифікації та моніторингу операцій пов’язаних з банками осіб, повідомляє прес-служба НБУ.

«Протягом 2016-2017 року регулятором та банками проведено масштабну та скрупульозну роботу з виявлення та аналізу операцій пов’язаних із банками осіб. Цей процес став першим етапом розбудови комплексної програми ідентифікації та моніторингу операцій з пов’язаними особами, виконання якої дозволить нівелювати в майбутньому ризики фінансування банками бізнесів своїх власників та інших пов’язаних осіб із порушенням нормативних вимог Національного банку. А це, у свою чергу, сприятиме підвищенню стабільності банківської системи України», – зазначила Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Також торік Національний банк завершив розгляд програм зниження понадлімітних обсягів заборгованості пов’язаних осіб. Ці програми розроблені та подані до НБУ банками, в яких під час проведення діагностики протягом 2016-2017 років регулятор виявив порушення вимог до операцій з пов’язаними особами. На початок минулого року таких банків виявлено 44 із 99 установ, що пройшли діагностику.

Станом на 1 січня 2018 року 22 банки продовжують працювати за планами з індивідуальними графіками приведення максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами до вимог регулятора.

Враховуючи досвід виконання банками індивідуальних графіків та їх побажання, Національний банк у 2017 році дозволив банківським установам подавати клопотання для продовження строків дії планів заходів на термін до двох років. Це право банк отримує за умов сумлінного виконання всіх заходів, зазначених у планах. Зокрема, за умови зниження понадлімітного обсягу заборгованості пов’язаних осіб на 20% протягом першого року виконання плану.

Такою можливістю вже скористався один банк, який подовжив загальний строк виконання програми з трьох до п’яти років.

У 2018 році НБУ планує вдосконалити процес комплексного моніторингу як активних, так і пасивних операцій банків із пов’язаними особами. При цьому в Нацбанку зазначають, що на початку січня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність», відповідно до яких керівники відокремлених підрозділів банку не належать до керівників банку. У разі внесення банком відповідних змін до переліку пов’язаних осіб щодо керівників відокремлених підрозділів банку, банк повинен також ураховувати відсутність інших підстав для визначення таких осіб пов’язаними з банком.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: