Розвиток ринку деривативів сприятиме зниженню ризиків фінансової стабільності

Рада з фінансової стабільності закликала ухвалити законопроект «Про ринки капіталу та регульовані ринки».

Зокрема, за інформацією прес-служби НКЦПФР, на першому в поточному році засіданні Ради було розглянуто питання розвитку ринків капіталу і регульованих товарних ринків та їхній вплив на стабільність фінансової системи держави. Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ розповів про законодавчі ініціативи в цій сфері, зокрема про зазначений проект (реєстраційний №7055), який імплементує в законодавче поле України норми європейських директив щодо фінансових інструментів і регульованих ринків.

Запровадження деривативів на товарних і фінансовому ринках дозволить знизити залежність виробників від цінових та валютних коливань, створить умови для прозорого ціноутворення на базові товари. Повноцінне впровадження деривативів в Україні лише на аграрну продукцію (зерно, кукурудза, соняшник) та енергоносії (газ, електроенергія) дозволить створити ринок обсягом близько $30 млрд. на рік. Широке використання деривативів учасниками товарних ринків матиме колосальний соціальний ефект.

«Ми істотно покращимо якість процесів формування цін на ринках базових товарів, таких як пшениця, кукурудза, соняшник, природний газ, електроенергія тощо. Це дозволить нам створити місцеві хаби як для природного газу і електроенергії, так і для аграрних культур, і зменшити залежність від цін в Чикаго, Роттердамі чи Баумгартені. Окрім зменшення цінової волатильності і залежності України від цінової динаміки інших країн, це дасть нам сукупне зменшення ризиків стабільності фінансової системи і сприятиме зростанню ВВП додатково до 2% щорічно», – зауважив Тимур Хромаєв.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: