Як здійснюватиметься аудит учасників фондового ринку

Аудиторська палата України на прохання НКЦПФР надала відповідне роз’яснення.

Згідно з повідомленням Комісії, за результатами аналізу інформації за 2017 рік щодо підтвердження аудиторами прибутку поточного року, вона встановила, що серед аудиторів відсутнє єдине бачення щодо аудиторських процедур.

Аудиторами використовуються Міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду та іншого надання впевненості та супутніх послуг 705, 2410, 805, 4400. Крім того, деякі аудитори для підтвердження розміру прибутку поточного року складають експертний висновок, що дозволено Законом України «Про аудиторську діяльність».

З метою запровадження єдиного підходу до виконання аудиторами завдань щодо підтвердження прибутку поточного року для врахування його при розрахунку регулятивного капіталу НКЦПФР звернулась до Аудиторської палати України з проханням надати роз’яснення.

У своїй відповіді Аудиторська палата рекомендує аудиторам застосовувати:

– Міжнародний стандарт завдань з огляду 2400 (2410) «Завдання з огляду історичної фінансової звітності»;

– Міжнародний стандарт аудиту 805 «Особливі положення щодо аудитів окремих фінансових звітів та окремих елементів, рахунків або статей фінансового звіту».

Комісія звертає увагу професійних учасників фондового ринку, що використання підтвердженого аудитором прибутку поточного року для розрахунку пруденційних нормативів допускається протягом не більше ніж 3 місяців з дати, на яку здійснено таке підтвердження (починаючи з місяця, в якому був отриманий вказаний прибуток).

При цьому, в разі отримання професійним учасником збитків поточного року, використання підтвердженого аудитором прибутку для розрахунку пруденційних нормативів слід припинити.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: