В Україні розроблять Концепцію створення ринку «зелених» облігацій

На її основі буде сформовано план дій з реалізації даного документа, а також пакет необхідного первинного та вторинного законодавства.

Розробка Концепції створення ринку «зелених» облігацій в Україні була обговорена на нараді, в якій взяли участь представники Держенергоефективності та проекту UNIDO «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах України», інформує прес-служба Держенергоефективності.

Слід зазначити, що «зелені» облігації набули особливої популярності після підписання Паризької угоди та є одним із ефективних фінансових інструментів залучення інвестицій у проекти відновлюваної енергетики.

Ринок «зелених» облігацій у світі розвивається дуже швидкими темпами. Загальний обсяг розміщення цих цінних паперів у 2017 році сягнув $155 млрд., що майже вдвічі більше ніж у попередньому році та в 180 разів більше ніж 10 років тому.

Серед переваг випуску «зелених» облігацій є можливості доступу до ринку кліматичних фінансів, у тому числі Зеленого кліматичного фонду (Green Climate Fund), який може надавати кошти на відповідні програми.

Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК, запровадження «зелених» облігацій в Україні сприятиме здешевленню фінансових ресурсів на реалізацію проектів «чистої» енергетики та дозволить мобілізувати потрібні інвестиційні ресурси.

За результатами наради було домовлено спільно провести аналіз кращих світових практик створення ринку «зелених» облігацій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: