Як працюватиме торговий репозиторій

В Нацдепозитарії розповіли про перспективи запровадження на ринку деривативів торгового репозиторію.

Як зазначив на круглому столі на тему «Чому товарним ринкам потрібні нові фінансові інструменти» Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС, такий важливий елемент ринку деривативів, як торговий репозиторій запроваджує законопроект «Про ринки капіталу та регульовані ринки» (реєстраційний №7055), повідомляє прес-служба НКЦПФР. Фактично це величезна база даних з інформацією про укладені угоди з деривативами. Збір цієї інформації та її постійний аналіз є дуже важливими, оскільки деривативи доволі ризикований інструмент.

Як відповідна функція, а не як інституція торговий репозиторій працює на більшості ринків світу. Відповідно до світової практики він закладає умови для прозорості ринку, сприяє здійсненню контролю за ризикованими позиціями учасників, а також виявленню і попередженню зловживань з деривативами.

Принцип роботи торгового репозиторія дуже простий. Він зберігає інформацію про кожну операцію із зазначенням не лише брокера, який укладає угоду на регульованому ринку, а й покупця та продавця цього інструменту. Роль репозиторія підвищується, коли йдеться про міжнародну торгівлю. Він створює умови для співпраці регуляторів з різних країн та обміну інформацією між ними про ризик, який беруть на себе учасники ринку й ті, хто торгує інструментами.

«Наразі в нас є концепція роботи торгового репозиторія, над якою НДУ працював разом із Комісією. Ми ще працюємо над проектами правил подання інформації від учасників ринку і її передачі регуляторам. Віддавати необроблену інформацію – неефективно. Тим більш мова йде про великий обсяг даних, у тому числі конфіденційних. Тому ми хочемо допомагати своїми ресурсами – технічними та аналітичними – обробляти цю інформацію, щоб сприяти зменшенню ризиків угод з деривативами, забезпечуючи високий рівень прозорості українського ринку. З цією метою ми вже рік активно інвестуємо в нашу технічну інфраструктуру, щоб підняти рівень захисту інформації, забезпечити можливості обробки та зберігання значних масивів даних», – зазначив пан Бакас.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: