НБУ повідомив про незаконні операції з платіжними картками

За підсумками 2017 року збитки українських банків від незаконних дій з платіжними картками зменшилися.

Така позитивна тенденція спостерігається вперше з 2015 року. Про це, зокрема, розповів Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ, повідомляє прес-служба Нацбанку.

«У 2017 році ця сума становила 0,0077% від загального обсягу всіх операцій з платіжними картками (у 2016 році – 0,011%). Тобто на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток, 77 гривень припадало на незаконні операції, тоді як у 2016 році ця сума становила майже 110 гривень. Загалом у середньому на одну таку незаконну операцію в 2017 році припадало близько 2100 гривень», – зазначив він.

Торік суттєво зросла кількість незаконних дій/сумнівних операцій, що проводилися в мережі Інтернет. За словами Олександра Яблунівського, такий тренд пояснюється зміною фокусу уваги шахраїв з технологічних методів шахрайства на людський фактор, що потребує від усіх учасників платіжного ринку реалізації заходів з підвищення фінансової грамотності держателів платіжних карток. При цьому оплата в торговельній мережі стає одним із найбільш безпечних способів використання платіжних карток (у порівнянні зі збитками, понесеними держателями та банками через банкомати та мережу Інтернет).

Кількість шахрайських операцій з платіжними картками, за якими банки понесли збитки, за минулий рік знизилася до 77,6 тисяч випадків (у 2016 році – майже 95 тисяч випадків). Традиційно найбільша кількість шахрайських випадків припадає на великі міста України (з населенням понад один мільйон осіб) та найбільші області – до 97%.

Національний банк нагадує, що користувачі платіжних карток мають бути обачними та не розголошувати особисту інформацію та реквізити цих карток (термін дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки), а також логін/пароль для входу до веб-банкінгу, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації платежів або входу до веб-банкінгу (представники банків ніколи не запитують цю інформацію).

Національний банк з метою упередження шахрайських дій також рекомендує користуватися послугами sms-інформування та застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: