Нацбанк запроваджує Єдиний договір банківського обслуговування

Національний банк надаватиме послуги з касового обслуговування на умовах Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг.

Як повідомляє прес-служба регулятора, договірні відносини НБУ з новими клієнтами з 1 березня 2018 року встановлюватимуться шляхом приєднання їх до Публічної пропозиції на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України.

Нацбанк оголошує Публічну пропозицію таких послуг, зокрема:

– із касового обслуговування банків у національній валюті України;

– із касового обслуговування ліквідаторів банків у національній валюті України.

Умови Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України (ЄДБО) щодо касового обслуговування банків надаватимуть такі переваги:

– банк, філія (яка має окремий код банку) зможе отримувати послуги з касового обслуговування, не укладаючи окремі договори з кожним підрозділом грошового обігу в регіоні або Центральним сховищем;

– банк, філія (яка має окремий код банку) самостійно обиратиме підрозділ грошового обігу в регіоні або Центральне сховище, де здійснюватиметься касове обслуговування безпосередньо банку, а також його філій/відділень;

– банк, філія (яка має окремий код банку) подаватимуть заявки до обраного підрозділу грошового обігу або Центрального сховища для забезпечення його філій/відділень готівкою та здавання надлишків відповідно до умов, передбачених умовами ЄДБО тощо.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 25 січня 2018 року №6 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», яка набирає чинності з 1 березня 2018 року.

Постанова №6 також передбачає, що банк, філія (яка має окремий код банку), що приєдналися до умов ЄДБО, мають забезпечити передавання на дослідження банкнот національної валюти, крім підрозділів грошового обігу, до Центрального сховища, яке буде проводити таке дослідження для банків, які обслуговує.

Публічна пропозиція набирає чинності для банку з дня підписання ним Заяви про приєднання до умов ЄДБО, якщо інше не передбачено умовами Договору або зазначеною Заявою про приєднання та діє до прийняття сторонами чи однією зі сторін рішення про його розірвання або до дня офіційного оприлюднення Національним банком заяви про відкликання цієї Публічної пропозиції в цілому чи в частині на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ.

З Публічною пропозицією та Умовами надання послуг можна ознайомитися на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 25 січня 2018 року №6 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: