Як НБУ виявляє підозрілі фінансові операції

За 2017 рік Національний банк направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 41 банку.

Як повідомляє прес-служба регулятора, протягом минулого року НБУ продовжував надавати правоохоронцям відомості, що можуть свідчити про організовану злочинну діяльність та використовуватися для виявлення, припинення та попередження такої діяльності, отримані під час здійснення перевірок з питань фінансового моніторингу та щодо дотримання валютного законодавства.

Так, станом на 1 січня 2018 року до правоохоронних органів надіслано 33 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 41 банку.

Разом із тим, торік Нацбанк з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю проінформував правоохоронні органи про великомасштабні фінансові операції клієнтів трьох банків на загальну суму понад 200 млн. грн., $28 млн. та 7 млн. євро.

Крім цього, впродовж 2017 року НБУ надіслав:

– два повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро України;

– два повідомлення до Національної поліції України щодо підроблення індивідуальної ліцензії НБУ про відкриття рахунку за межами України та підроблення (документів, печаток, штампів) індивідуальної ліцензії НБУ на експорт банківських металів за межі України;

– одне повідомлення до Національної поліції України щодо здійснення валютних операцій з цінними паперами двома небанківськими фінансовими установами без генеральної ліцензії Нацбанку.

Слід зазначити, що частина підозрілих фінансових операцій, інформація про які була доведена правоохоронним органам у 2017 році, була виявлена працівниками НБУ під час перевірок, проведених у 2016 році.

За даними статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банки до НБУ, протягом 2017 року банківські установи надали до Державної служби фінансового моніторингу України інформацію про понад 7,9 млн. фінансових операцій, які підлягали фінансовому моніторингу. Це на 25% більше ніж за 2016 рік (понад 6 млн.).

Найбільшу кількість (понад 90%) складали повідомлення про фінансові операції з готівкою, а також про фінансові операції осіб, щодо яких банками встановлено високий ризик.

Підвищити ефективність протидії схемним операціям торік банкам допомогла реалізація ризик-орієнтованого підходу під час планування та здійснення нагляду з питань фінансового моніторингу та проведення освітніх заходів для банків із цих питань.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: