Операції банків за гарантіями стануть електронними

НБУ осучаснив порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах.

Зокрема, як зазначає прес-служба Національного банку, він оновив Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах.

Метою прийняття оновленого Положення, яке регулює загальний порядок, умови надання та отримання банками гарантій і контргарантій та їх виконання, є:

– відмова від використання паперових документів під час оформлення банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

– адаптація його норми до міжнародної практики здійснення банками операцій за гарантіями;

– урахування нових тенденцій на ринку та осучаснення регулювання операцій за гарантіями.

Нова редакція цього документа затверджена Постановою Правління НБУ від 25.01.2018 р. №5.

Його підготовка здійснювалася в рамках співпраці Національного банку України, Незалежної асоціації банків України і Міжнародної Торгової Палати над реалізацією проекту Paperless, суть якого полягає в запровадженні електронного документообігу на етапах здійснення банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями.

Новаціями Положення є:

– зменшення кількості паперових документів, які використовуються при оформленні уповноваженими банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

– використання електронних документів на всіх етапах здійснення уповноваженими банками та їхніми клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;

– зменшення кількості формальних інструкцій у порядку роботи з гарантіями;

– адаптація порядку здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах до сучасної міжнародної практики здійснення операцій за гарантіями;

– дотримання банками, які надають гарантії як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», вимог до забезпечення тендерної пропозиції, установлених нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері публічних закупівель.

Норми Положення поширюється на всі банки – резиденти України, які беруть участь у здійсненні таких операцій.

Слід нагадати, що гарантія є одним із видів забезпечення виконання зобов’язання. За нею банк-гарант гарантує перед кредитором виконання боржником свого зобов’язання.

Постанова Правління НБУ від 25.01.2018 р. №5 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах» набирає чинності з 03.02.2018 р., крім норми про виконання вимог до забезпечення тендерної пропозиції.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: