Права вимоги за кредитами фізичних осіб виставлятимуться виключно на «голландські аукціони»

Відповідне рішення було прийнято виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. При цьому всі аукціони, як і раніше, відбуватимуться в системі ProZorro.Продажі.

Згідно з інформацією прес-служби ФГВФО, права вимоги за кредитами фізичних осіб, умови реалізації яких були визначені Фондом раніше (до 01.02.2018 р.), завершать затверджений для них цикл індивідуального продажу за моделлю англійських аукціонів. Якщо покупця не буде знайдено – наступного разу вони вже виставлятимуться на «голландські аукціони».

Кожен непроданий кредит ще раз проторгується індивідуально, але вже за голландською моделлю (початкова ціна продажу – 100% від загальної заборгованості; упродовж одного дня ціна автоматично та покроково максимально може знизитись до 20%). Далі з непроданих активів формуватимуться пули.

Як відомо, з осені 2017 року на «голландські аукціони» виставляються права вимоги за іпотечними кредитами фізичних осіб таких банків, як ПАТ «КБ «Надра», «АТ «Дельта Банк», АТ «Банк «Фінанси та кредит» та ПУАТ «Фідобанк». Нова модель торгів уже показала свою ефективність. Так, майже за три місяці на «голландський аукціон» у системі ProZorro.Продажі було виставлено на торги майже 1,8 тис. іпотечних кредитів фізичних осіб. Майже 20% з них було продано вже у ході перших торгів. При цьому ціна продажу склала 88,5 млн. грн. або 28% від початкової вартості в 319,5 млн. грн., що є досить високим рівнем конверсії (співвідношення загальної суми заборгованості до ціни продажу).

Слід зазначити, що інформація про виставлені на продаж лоти оприлюднюватиметься на інформаційних ресурсах Фонду та системи ProZorro.Продажі в мережі Інтернет. Крім того, відповідні листи-повідомлення, де вказуватимуться дата, час торгів та початкова ціна, будуть надіслані на поштові адреси, які позичальники зазначали при укладанні договорів. Ще одним джерелом отримання інформації є гаряча лінія Фонду гарантування вкладів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: