Запровадження накопичувальної пенсійної системи потребує змін до законодавства

В НКЦПФР розповіли про передумови розбудови в Україні накопичувального рівня пенсійної системи.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Комісії, під час виступу на засіданні круглого столу «Що гальмує запуск пенсійної реформи?» Член НКЦПФР Олександр ПАНЧЕНКО зазначив: «Комісією разом з депутатами розроблені два важливі законопроекти, які, на наш погляд, є передумовою запровадження накопичувального рівня пенсійної системи.

Перший – це всім відомий законопроект про «спліт», який вже майже три роки очікує на розгляд у Верховній Раді (№2413а). Інший варіант – на виконання постанови Кабінету Міністрів України щодо заходів щодо реалізації реформи пенсійної системи був розроблений альтернативний законопроект «міні спліт», що передбачає передачу тільки пенсійних функцій до НКЦПФР і не стосується процедури ліквідації Нацкомфінпослуг та всього того, що закладено у «спліті».

Другий законопроект стосується повноважень Комісії (№6303) для здійснення якісного нагляду за установами накопичувального рівня, забезпечення ефективного захисту учасників та попередження зловживань на ринках капіталу. Законопроект імплементує стандарти Міжнародної організації пенсійних наглядових органів (IOPS), що об’єднує органи, які здійснюють нагляд за діяльністю з приватного пенсійного забезпечення з різних країн.

Важливо розуміти, що накопичувальний рівень пенсійної системи України не може стартувати без повноцінного регулятора. Тому два вищезгадані законопроекти – це важлива передумова для запровадження накопичувального рівня, і останнє слово залишається за шановним депутатами.

Наша робоча група, яка створена з представників державних органів, детально вивчила міжнародний досвід. Ми вже маємо розуміння як це має працювати та що для цього необхідно. Незабаром Комісія планує презентувати концепцію моделі накопичувального пенсійного забезпечення та розпочати професійний діалог з усіма учасниками».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: