Обсяги торгів облігаціями в Україні співставні з європейськими показниками

Провідні українські фондові біржі зберегли свої конкурентні позиції в Європі за обсягом торгів облігаціями.

Про це інформує прес-служба ФБ «Перспектива», базуючись на публікації грудневої статистики Всесвітньої федерації бірж (the World Federation of Exchanges, WFE) та Європейської федерації фондових бірж (the Federation of European Securities Exchanges, FESE). При цьому зазначається, що суб’єктний склад WFE та FESE збігається не повною мірою, до того ж статистичні дані публікуються в різних валютах (доларах та євро), тож є необхідність в суміщенні даних цих об’єднань торговельних майданчиків.

За результатами торгів у 2017 році серед 25 європейських бірж, де наявні активні торги облігаціями (сукупно – державними, корпоративними, іншими), ФБ «Перспектива» посіла 11 місце ($4,7 млрд.), ПФТС – 13 місце ($2,3 млрд.), «Українська біржа» – 17 місце ($0,3 млрд.). Сукупно на фондових біржах України обсяг торгів облігаціями в 2017 році оцінюється в $7,3 млрд., що порівнювано з показниками групи Euronext, яка посідає 10 місце в Європі.

Серед пострадянських країн український біржовий борговий ринок поступається за ліквідністю Московській ($189 млрд.) та Казахстанській біржі ($9,7 млрд.), не кажучи вже про групу NASDAQ Nordics&Baltics ($1704 млрд.), до складу якої входять біржі країн Балтії. Разом із тим, загальний обсяг торгів облігаціями на українських фондових біржах перевищує показники не тільки біржі Білорусі ($1,9 млрд.), але ще 11 європейських біржових майданчиків, включаючи такі загальновідомі, як Deutsche Börse та Warsaw SE.

Для порівняння, за результатами 2016 року ФБ «Перспектива» посідала за обсягом торгів облігаціями 11 місце ($4,9 млрд.), ПФТС – 12 місце ($3,7 млрд.), «Українська біржа» – 22 місце ($0,01 млрд.), сукупно обсяг торгів облігаціями на фондових біржах України оцінювався в $8,6 млрд. та також відповідав показникам Euronext.

Дещо вищі позиції посідають українські фондові біржі за показниками торгів державними облігаціями. За результатами торгів у 2017 році серед 22 європейських бірж, де наявні активні торги інструментами публічного боргу, ФБ «Перспектива» посіла 9 місце ($4,7 млрд.), ПФТС – 10 місце ($2,2 млрд.), «Українська біржа» – 16 місце ($0,29 млрд.). Сукупно на фондових біржах України обсяг торгів державними облігаціями в 2017 році оцінювався в $7,2 млрд.

Для порівняння, за результатами 2016 року ФБ «Перспектива» також посідала за обсягом торгів державними облігаціями 9 місце ($4,8 млрд., разом з депозитними сертифікатами НБУ – $5,3 млрд.), ПФТС – 10 місце ($3,4 млрд.), «Українська біржа» – 19 місце ($0,01 млрд.), загальний обсяг торгів державними облігаціями на фондових біржах України в 2016 році оцінювався в $8,2 млрд.

Як зазначається в повідомленні ФБ «Перспектива», на європейських фондових біржах у 2017 році було сформовано 75% загального обсягу біржових угод з облігаціями у світі. Тож Європа залишається регіоном-лідером за активністю біржового ринку облігацій. І саме в цьому регіоні українські фондові біржі зберігають свої конкурентні позиції завдяки достатньо значущому, навіть за європейськими мірками, розвитку регульованого боргового ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: