Чим займатиметься Експортно-кредитне агентство

Уряд за ініціативи Мінекономрозвитку прийняв рішення про створення Експортно-кредитного агентства та затвердив його установчі документи.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, Агентство буде діяти у формі приватного акціонерного товариства (ПрАТ). Відповідальним за виконання дій, пов’язаних зі здійсненням приватного розміщення акцій приватного акціонерного товариства визначається Мінекономрозвитку. Кількість акцій у першому випуску становитиме 200 тис. штук. Статутний капітал ЕКА становитиме 200 млн. грн. і забезпечуватиметься з коштів Державного бюджету.

У рамках цього рішення Уряд затвердив Статут ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», Положення про наглядову раду, про правління, про ревізійну комісію Агентства, Порядок проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради ЕКА.

«Експортно-кредитне агентство сприятиме переходу України від сировинного експорту до експорту товарів і послуг з доданою вартістю. Ми плануємо взаємодіяти з Парламентом щодо внесення змін до закону про ЕКА у відповідності з нашою позицією, щоб прийняти зміни, потрібні для ефективної роботи Агентства. Після цього розпочнеться формування команди і органів ЕКА, затвердження необхідних нормативних актів, затвердження операційних процедур Агентства і зрештою – запуск його роботи», – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр України Степан КУБІВ.

Наталія МИКОЛЬСЬКА, Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України, зазначила, що прийняття документа є послідовним кроком для запуску системи державної підтримки та просування українських експортерів, а це, у свою чергу, одним із ключових пріоритетів Мінекономрозвитку на поточний рік.

«Запуск Експортно-кредитного агентства дуже важливий для захисту українських експортерів від ризиків неплатежів, фінансових втрат та доступного фінансування. Ми працюємо над тим, щоб ЕКА було ефективною інституцією з прозорими процесами і корпоративним управлінням, діяльність якої відповідає найкращим міжнародним практикам», – сказала Наталія Микольська.

Після запуску Експортно-кредитне агентство здійснюватиме страхування, перестрахування і надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Воно також братиме участь у виконанні програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортним кредитом і надаватиме консультації експортерам. Це послідовний крок у рамках політики Мінекономрозвитку з підтримки українських виробників, що підвищить конкурентоспроможність останніх на світових ринках.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: