Рейтингування в Україні врегулюють на законодавчому рівні

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про рейтингування».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №8007), він спрямований на встановлення правових засад визначення рейтингів та їх використання, приведення діяльності рейтингових агентств в Україні у відповідність до вимог Регламенту ЄС №1060/2009, встановлення відповідальності для рейтингових агентств за порушення вимог законодавства.

Зазначені зміни направлені на покращення інвестиційного клімату в Україні, пожвавлення інвестиційних процесів, мінімізацію ризиків на ринках капіталу.

Законопроектом, зокрема, передбачається:

– встановлення вимог до рейтингових агентств та їх діяльності;

– встановлення механізмів авторизації рейтингових агентств;

– визначення повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо здійснення державного регулювання та нагляду на ринку рейтингування;

– врегулювання питання використання кредитних рейтингів;

– визначення переліку порушень, за вчинення яких до рейтингових агентств застосовуватимуться фінансові санкції.

Документом передбачено внесення змін до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про інститути спільного інвестування», «Про страхування», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з метою їх узгодження з нормами законопроекту.

Поряд із цим, автори зазначеного документа подали до Парламенту законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо рейтингування» (реєстраційний №8008). Ним, зокрема, передбачено внесення змін до статті 29 Бюджетного кодексу України з метою створення правових засад для фінансування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України від внесків на регулювання, що сплачуватимуться авторизованими рейтинговими агентствами відповідно до Закону України «Про рейтингування».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: