Орієнтири для бізнесу на 2018 рік

Ряд провідних міжнародних та вітчизняних експертів поділилися власними прогнозами щодо економічного клімату в Україні та очікуваннями на 2018 рік у рамках загальної зустрічі Європейської Бізнес Асоціації «Глобальний огляд економіки України 2018» (EBA Global Outlook 2018: Think Beyond. Stay Ahead).

Згідно з інформацією ЄБА, на початку року бізнес-спільноті потрібні орієнтири або навіть гарантії, що вести бізнес у нашій країні – це безпечно та вигідно.

Понад 400 членів Асоціації почули відгуки про економічні реалії і перспективи України від представників міжнародних фінансових інституцій – Міжнародного валютного фонду та Європейського банку реконструкції та розвитку, а також від членів Правління Асоціації.

Йоста ЛЮНГМАН, Представник Міжнародного валютного фонду в Україні:

– Умови для одержання Україною чергового траншу неможливо відкоригувати. Створення Антикорупційного суду є необхідним.

– Україна повинна попри всі труднощі продемонструвати зростання в поточному році, в тому числі виконати зобов’язання про приведення цін на газ до ринкового рівня і утримання інфляції.

– Добре, що облікова ставка Нацбанку зросла, і МВФ помітив зростання міжнародних резервів України (до $19 млрд.). При цьому необхідно продовжувати нарощувати резерви (до $30 млрд.) для забезпечення захисту економіки країни від зовнішніх ударів.

Шевкі АКЮНЕР, Представник Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні:

– Україна має слідувати програмам МВФ.

– Варто створити належні умови ведення бізнесу для того, щоб забезпечити зростання доходів та капіталу для розвитку.

– Потрібно подбати, щоб талановиті кадри залишалися всередині країни.

– Для розвитку економіки Україні потрібна стабільна банківська система.

Олена ВОЛОШИНА, Голова Міжнародної фінансової корпорації:

– В Україні існує необхідність амбітних проектів, які відповідають умовам IFC.

– Новим потенційним інвесторам потрібно більше позитивних історій.

– Компаніям варто підвищити свою ефективність, бути проактивними та користуватися новітніми технологіями, щоб утримувати конкурентоспроможність.

Томаш ФІАЛА, Генеральний директор Dragon Capital:

– Українська економіка зростає повільними темпами – торік спостерігалося зростання 2%. Цього року очікуємо максимум – 3,5%.

– Якщо порівняти Україну з ближніми західними сусідами (Польщею, Румунією, Чехією тощо), то в ній економічне зростання відбувається найповільнішими темпами.

– Інфляція в країні занадто висока. Очікуємо в цьому році не вище 9,5%.

– Декілька років поспіль на початку року курс гривні зростав у порівнянні до далара США. Це сталий тренд, який ближче до лютого змінюється на краще, адже національна валюта, зазвичай, до цього моменту укріплюється.

Володимир ЛАВРЕНЧУК, Голова Правління «Райффайзен Банк Аваль»:

– 2018 рік мав би бути обережним для політиків, але, враховуючи кількість запланованих реформ, можна буде спостерігати щось на кшталт політичного змагання за необхідні реформи.

– Високі процентні ставки внаслідок високої інфляції – така негативна тенденція, на жаль, наявна і, скоріш за все, втримається.

– Для банків важливо відчувати спроможність НБУ впливати на ситуацію та регулювати ринок, уникаючи загрози кризи.

– Інструменти навколо прямих іноземних інвестицій розвиваються.

Тарас ЛУКАЧУК, Генеральний директор Jacobs Douwe Egberts:

– Заробітні плати мають зростати, адже важливо втримати талановиті кадри попри відносну мобільність кадрів. Значна частина додаткових доходів споживачів піде на внутрішній ринок.

– Україна пройшла дно з точки зору внутрішнього споживання.

– Більшість бізнесів, принаймні FMCG, скоріш за все, втримають «статус кво».

Ансгар БОРНЕМАНН, Генеральний директор Nestle:

– Індекс довіри споживачів, який напряму впливає на купівельну спроможність громадян, знову зростає. Після чотирьох років спостерігається видиме зростання нашого бізнесу.

– Щоб продовжувати активну бізнес-діяльність в Україні, іноземним інвесторам потрібні історії успіху. Головні офіси мають чути про позитив, щоб збільшувати об’єми в Україні.

Дмитро ШОЛОМКО, Генеральний директор Google:

– В IT секторі по суті ніколи не було кризи.

– Найгіршим з точки зору показників був лише 2014 рік, точніше його ІІ квартал, коли найменше зростання компанії становило 12%.

– У 2017 році дохід компанії виріс на 75%. На такий показник впливає використання сервісів компанії малими та середніми бізнесами, а також доступність новітніх технологій та рекордна кількість мобільного трафіку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: