Діяльність ломбардів зроблять більш прозорою

У Верховній Раді відбулася робоча нарада, присвячена питанню прозорої роботи ломбардів. У ній взяли участь учасники ринку, представники Нацкомфінпослуг, контролюючих органів.

Про це повідомив Член Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій РИБАЛКА на своїй сторінці у Facebook.

Він, зокрема, зазначив, що сьогодні ломбарди зобов’язані пропонувати продати ювелірні вироби, у першу чергу із золота, які не викупили клієнти з-під застави, державі. І в них постійно купують лише у статусі брухту. З одного боку, ломбарди скаржаться, що це несправедливо, адже вони могли б у вигляді виробів продавати ці речі значно дорожче. З іншого боку, правоохоронні органи занепокоєні великими об’ємами нелегальної торгівлі ювелірними виробами та незаконним вивезенням золота з країни, а також проблемами з формуванням золотовалютних резервів.

Було домовлено, що Нацкомфінпослуг, НБУ та правоохоронці нададуть докладний аналіз ситуації, а за два тижні слід ще раз детально обговорити це питання у такому самому колі.

На поточному етапі існують два важливих завдання:

– Ринок ломбардів повинен працювати вільно, прозоро та прибутково і платити більше податків до Державного бюджету.

– Інтереси держави і простих людей мають бути надійно захищені, а можливостей для корупції чи зловживань має бути якомога менше.

Сергій Рибалка зауважив, що результати цієї роботи слід врахувати під час розгляду законопроекту про цей ринок у першому читанні, і зробити все, щоб ухвалити якісний закон якомога швидше.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: