Процентні ставки за депозитами та кредитами зростають

Така тенденція є наслідком підвищення Національним банком облікової ставки до 16%.

Як повідомляє прес-служба Нацбанку, у січні 2018 року процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств та до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування процентні ставки за новими кредитами у гривні також підвищилися – до 29,7% річних для домогосподарств та до 15,3% річних для бізнесу.

Загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках в січні 2018 року скоротився на 3% до 475,4 млрд. грн. Насамперед, це відбулося за рахунок зниження корпоративних депозитів у гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш суттєво (на 0,8% за місяць). Вагомим фактором скорочення залишків коштів у січні став ефект бази порівняння – суттєве зростання депозитів у грудні, спричинене значними бюджетними видатками наприкінці року та авансовою виплатою пенсій.

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і становив 571,6 млрд. грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсоване зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, насамперед за рахунок споживчого кредитування.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) в січні продемонстрував суттєве зростання (на 11% у випадку домогосподарств та 3,8% у випадку корпоративних позичальників). Це відбулося внаслідок методологічних змін у розрахунку цих показників. А саме – особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, зокрема за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, які відносяться до операцій 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: